Brukerservice kart
Sentralbord
(+47) 406 04 100 gisdrift@nibio.no Kontorsted: Ås - Bygg O43
Utskrift
Dette er personvernerklæring som gjelder når du er logget inn i Gårdskart, Samtykkeløsningen og Avlsråd fra Kuregisteret.
NIBIOs kartløsninger samler inn informasjon fra nettleseren og ved registrering for nedlasting av data. Her beskrives det hvordan denne informasjonen benyttes videre.
NIBIO samler inn anonymiserte opplysninger om besøkende på gardskart.nibio.no og kilden.nibio.no. Formålet med dette er å utarbeide statistikk som vi bruker til å forbedre og videreutvikle informasjonstilbudet på nettstedet. Eksempler på hva statistikken gir svar på, er hvor mange som besøker ulike sider, hvor lenge besøket varer, hvilke nettsteder brukerne kommer fra og hvilke nettlesere som benyttes.
Opplysningene behandles i anonymisert form. Med anonymisert menes at vi ikke kan spore opplysningene vi samler inn tilbake til den enkelte bruker. I Google Analytics 4 blir IP-adressen aldri lagret. IP-adressen brukes kun midlertidig for å beregne en omtrentlig geografisk plassering (for eksempel land og by), før den umiddelbart forkastes og ikke lagres eller kan brukes til identifisering av enkeltpersoner.
Informasjonskapsler (cookies) er små tekstfiler som plasseres på din datamaskin når du laster ned en nettside. Dette medfører ingen sikkerhetsrisiko for deg, men du kan når som helst avslå å samtykke i lagring av informasjonskapsler.
Følgende informasjonskapsler brukes på gardskart.nibio.no og kilden.nibio.no:
NIBIO skal behandle personopplysningene dine på en lovlig og sikker måte.
Du har rett til å få slettet opplysninger om deg. Ønsker du det, ta kontakt med gisdrift@nibio.no.
Din nettleser sender også automatisk opplysninger til nibio.no sine servere hver gang du ber om å få vist en side. Dette er for eksempel opplysninger om hvilken nettleser og -versjon du bruker og din Internettadresse (ip-adresse). For hver side som vises, lagres i tillegg opplysninger om dato og tid. Ingen av disse opplysningene blir brukt til å identifisere enkeltpersoner. Dette brukes kun til statistikkformål og i forbindelse med driftsituasjoner som sikkerhet og feilsøking.